Telefon / Fax : 238 13 77 - 238 14 24
Adres :  Bayındır Mahallesi 324 Sokak No : 50 / 2 - ANTALYA
Yetkili : Selma Argın (Sosyolog) - Zehra Beşkazalı (Psikolog)
Web Sitesi : www.cocukcevresi.com.tr
E-Posta Adresi : info@cocukcevresi.com.tr
Yaş Grubu : 0 - 6

Çocuğunuz önemli, o’nun eğitimi de…

 

     ÇOCUK ÇEVRESİ 0-6 Yaş Çocukevi 10 Eylül 1990 tarihinde Sosyolog Selma Argın ve Psikolog Zehra Beşkazalı tarafından kurulmuştur.

Kurumumuzda çocuğun yaşına uygun, onun zihinsel, fiziksel, sosyal ve duygusal gelişimini destekleyen eğitim programları uygulanmaktadır.
    17 kişilik bir kadro tarafından uygulanan bu eğitim programının dışında, çocuğun yaratıcılığını geliştiren eğlenceli etkinlikler vardır. Müzik, İngilizce, Dans, Bilgisayar, Seramik, Satranç ve Yüzme gibi dersler, ayrıca uzmanları tarafından verilmektedir. Yönetim,  4 , 5 ve 6 yaş grubundaki her çocukla bireysel çalışmalar yaparak çocuktaki dikkat, algılama, öğrenme ve parmak kas gelişimini izler .

    Çocuğun grup içindeki durumuyla ilgili olarak öğretmeniyle, çocuk gelişimiyle ilgili değişik konularda  yönetimle yapılan  toplantılar,  eğitimde “aile- çocuk-okul” ilişkisi açısından önemlidir.

    Gruplarımız aynı yaşta an çok 15 çocuktan oluşur. Oyun, uyku ve yemek salonları ayrı olup spor salonu, iş atölyesi ve oyun bahçesi gibi ortak kullanım alanları vardır.

    Eğitim sürecinde  “ETKİLİ  İLETİŞİM  DİLİ”  kullanılır. Çocuk içinde bulunduğu sosyal ortamda kendini değerli ve mutlu hisseder, sorunların çözümünde aktiftir.

    ÇOCUK ÇEVRESİ 0-6 Yaş Çocukevi kurulduğundan bu yana çocuğu önemseyen yaklaşımını, Okul Öncesi Alandaki bilimsel gelişmeleri de izleyerek sürdürmektedir.

okul öncesi eğitim, zamanında eğitim...